licznik odwiedzin joomla
Blog > Komentarze do wpisu
Top 10 - najchętniej czytane
Za oknem zima w pełni, choć wiosna tuż-tuż. To doskonały czas, żeby - oczekując na pierwsze zawiązki listków - w domowym zaciszu, pod ciepłym kocykiem i z parującą herbatą w zasięgu ręki pochłaniać książki przyniesione z biblioteki. Jeśli nie macie pomysłu, co czytać - zapraszamy do lektury rankingu dziesięciu najpopularniejszych tytułów.

 

1. Filary ziemi – za sprawą telewizyjnego serialu ożyło zainteresowanie powieścią K.Folletta. Mrok, brutalność i intrygi XII-wiecznej Anglii, do tego wyraziści bohaterowie, galopująca akcja, mnogość wątków – to wszystko składa się na sukces tego obszernego dzieła.

 

 

 

 2. Marzenia i tajemnice – książki D.Wałęsy chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Pani prezydentowa wywołała sporą sensację, publikując bardzo osobiste zwierzenia i odkrywając sekrety małżeńskiego życia, lecz dzięki temu każdy ma okazję poznać, jak to naprawdę między parą prezydencką było...

 

 

 

  3. Dziewczynka w zielonym sweterku – na kanwie tej powieści Agnieszka Holland nakręciła film „W ciemności”. K. Chiger wspomina 14 miesięcy spędzonych w mrocznych i brudnych lwowskich kanałach, gdzie jako 8-letnia dziewczynka schroniła się wraz z rodziną przed nazistami. To opowieść o strachu, rozpaczy, bezsilności, ale i nadziei oraz bezinteresownej ludzkiej dobroci.

 

 

4. Gra o tron – nie słabnie zachwyt nad cyklem G.R.R.Martina i jego pomysłowością w tworzeniu ponadprzeciętnych postaci, różnorodnych krain oraz misternych intryg w bezlitosnej grze o tron. Kolejne tomy dostępne już wkrótce!

 

 

 

5. HryciowieM.Gutowska-Adamczyk po raz trzeci zaprasza do „Cukierni pod Amorem”, gdzie można skosztować smakowitych wypieków, wgryźć się w nietuzinkowe losy znamienitego rodu, zatopić w atmosferze wojennej zawieruchy i PRL-owskiej rzeczywistości okraszonej wydarzeniami współczesnymi. Amatorzy rodzinnych sag będą zachwyceni.

 

 

 6. Syrenka – kolejna część bestsellerowego cyklu K.Läckberg. Odnalezione zostają zamrożone zwłoki. Przyjaciel zmarłego, pisarz, otrzymuje anonimowe pogróżki, lecz nie chce zgłosić tego policji. Grożące mu niebezpieczeństwo staje się coraz bardziej realne, pojawia się następna ofiara...

 

 

 

 7. Mistyfikacja mistrza sensacji H. Cobena; miesiąc miodowy bajecznie bogatej pary przerywa śmierć świeżo upieczonego małżonka. Zrozpaczona żona stara się dociec prawdy – czy David rzeczywiście uległ nieszczęśliwemu wypadkowi, czy też popełnił samobójstwo lub został zamordowany? A może żyje, lecz komuś zależy, by uchodził za martwego?

 

 

 8. Arystokraci – losy książęcego rodu de Cordina: księcia-podrywacza, który niespodziewanie ulega oczarowaniu tajemniczą pięknością, oraz jego siostry uciekającej przed dworskim życiem w przebraniu prostej dziewczyny. N. Roberts zapewnia iście królewską rozrywkę.

 

 

 9. Moje Indie – niektórzy twierdzą, że książka jest wyrazem samozachwytu autora, dobrze znanego prezentera pogody J. Kreta, inni zarzucają jej zbyt wiele suchych informacji, ale nie brakuje też głosów chwalących pozycję przybliżającą odległy kraj. Warto przekonać się samemu, która opinia jest nam bliska.

 

 

 10. Pan Lodowego Ogrodu – wciągające fantasy z elementami science fiction. Bohater wyposażony w nowoczesny sprzęt ląduje na odległej planecie, zamieszkałej przez człekopodobną cywilizację, aby odnaleźć zaginioną ekipę badawczą. Niestety, na obcej ziemi rządzą zupełnie inne zasady niż dotąd znane, sprzęt na niewiele się zdaje, a co gorsza – stosowana jest magia. Czwarty tom doskonałego cyklu J. Grzędowicza ukaże się już wkrótce ku uciesze tupiących z niecierpliwości fanów.oprac. DH

Jeśli któraś z pozycji wzbudziła Twoje zainteresowanie, możesz zamówić ją tutaj.

czwartek, 16 lutego 2012, bliteracka

Polecane wpisy