licznik odwiedzin joomla
Blog > Komentarze do wpisu
Top 10 - najchętniej czytane
Dla tych, którzy nie wiedzą, co czytać, bądź szukają inspiracji do czytania pod chmurką – publikujemy kolejne Top 10, czyli najchętniej wypożyczane książki w Dziale Literatury dla Dorosłych przy ul. Zamkowej.

 

 

1. Bezpieczna przystań – do niewielkiego miasteczka przybywa piękna kobieta, pragnąca r

ozpocząć nowe życie. Nikomu jednak nie chce zdradzić, jaką tajemnicę głęboko skrywa... N.Sparks po raz kolejny tworzy romantyczną opowieść o zaskakujących kolejach losu i dramatycznych wyborach.

 

 

  2. Dawca – nie tylko do polskiej służby zdrowia można stracić serce. Zwłaszcza gdy chodzi o serce do przeszczepu, które jest jedno, a oczekujących biorców dwóch. T.Gerritsen odkrywa mroczne strony medycyny i środowiska lekarskiego.

 

 

 

 3. Dotyk gwiazdy – doskonała, wielowątkowa obyczajówka M.Orzeł. Sześć młodych osób, sześć różnych problemów: zdrada małżeńska, ciężka choroba będąca wynikiem beztroskiego trybu życia, emocjonalna manipulacja jako sposób na sukces... To tylko niektóre z tematów, a wszystko napisane z polotem; nie brak także filozoficznego przesłania.

 

 

4. Siostra – psychologiczny thriller R.Lupton. Ułożony świat Beatrice wali się wraz z wieścią o śmierci ukochanej siostry. Kobieta jako jedyna nie wierzy w wersję samobójczej śmierci, rozpoczyna własne śledztwo. Wzruszająca książka o siostrzanej miłości, poczuciu winy, samotności, ale i poszukiwaniu sensu życia. Wśród tylu emocji – zaskakująca kryminalna intryga.

 

 

5. Zapytaj Jeża i Inne Historie. 13 Reportaży T.Słomczyński przedstawia niezwykłe losy ludzi zmagających się z życiem, amoralnym społeczeństwem, ze sobą... Próbują walczyć, lecz nie zawsze kończy się to sukcesem.

 

 

 

 6. Język ciała, gestów i zachowań – dzięki tej książce na pierwszy rzut oka określisz, z kim masz do czynienia. A.Collins uczy wyciągania wniosków z wyglądu, mimiki, poruszania się człowieka, pokaże, o czym świadczy charakter pisma czy upodobania, np. kolorystyczne. 

 

 7. W dojrzewającym słońcu. O kobiecie, która stworzyła winnicę – rok 1990. Pewna Brytyjka rzuca wszystko i przeprowadza się wraz z mężem do malowniczej francuskiej wioski, pragnąc uprawiać winorośl i cieszyć się nowym, spokojnym życiem... Tą Brytyjką jest P.Atkinson, która w urzekającej powieści opisuje trudne początki czegoś – jak się ostatecznie okaże – pięknego i cennego.

 

 

 8. Już nic nie muszęS.Grodzieńska w autobiografii prezentuje siebie w rozmaitych odsłonach: żony, aktorki, tancerki, satyryka, opisuje barwne życie, jakie prowadziła. Z tego interesującego dzieła przebija niezwykła osobowość autorki, której znakiem rozpoznawczym był humor i dystans do świata.

 

 

 

 9. Jest taki piękny słoneczny dzień. Losy Żydów szukających ratunku na wsi polskiej 1942-1945 – o Holokauście napisano już wiele, rzadkie są jednak publikacje, w których Polacy ukazani zostają jako współwinowajcy pogromu Żydów. Zdradzali, wykorzystywali, mordowali kierując się różnymi pobudkami. B.Engelking wprowadza w mroczny świat polskich serc, na który powszechnie została spuszczona zasłona milczenia.

 

 

10. Świat według reportera. Włochy – tym razem na czytelniczym szlaku stanął znany z telewizyjnych wiadomości P.Kraśko i jego seria książeczek podróżniczych. Włochy, Wielka Brytania, USA, Bliski Wschód, Afryka... To tylko niektóre spośród miejsc, które opisał w cyklu Świat według reportera. Serwuje przy tym garść ciekawostek, np. podaje adres sklepu, w którym zakupy robią zakonnice gotujące dla papieża, podsuwa przepis na ulubione spaghetti Mela Gibsona, wyjaśnia dlaczego warto jadać tam, gdzie stołuje się mafia.

 

opr. DH

Jeśli któraś z pozycji wzbudziła Twoje zainteresowanie - możesz zamówić ją tutaj.środa, 09 maja 2012, bliteracka

Polecane wpisy