licznik odwiedzin joomla
Blog > Komentarze do wpisu
Rozstrzygnięcie konkursu Mistrz Recenzenckiego Pióra!
Miło jest nam poinformować, iż w drugiej edycji konkursu na najlepszą recenzję - nagrodę główną oraz zaszczytny tytuł Mistrza Recenzji otrzymuje...

... pan Patryk Romanowski! Gratulujemy!

 

http://spadamowo.edupage.org/files/teatr8_(www.e-gify.pl)_1_.gif

 

Nadesłane prace prezentowały wysoki poziom merytoryczny i językowy, dlatego komisja konkursowa (pod przewodnictwem D. Hodyl) miała trudny orzech do zgryzienia przy wyborze najlepszej pracy. Ostatecznie wyróżniona została recenzja autorstwa pana Patryka Romanowskiego, zachęcająca do sięgnięcia po "Władcę Pierścieni" J.R.R. Tolkiena. Pan Patryk w wyczerpujący sposób zaprezentował utwór: zawarł podstawowe informacje o autorze wraz z umiejscowieniem jego postaci w kanonie twórców literackich; uczynił ogólny zarys treści utworu (rys ten jest właściwej objętości, dzięki czemu recenzja nie przekształciła się w streszczenie); umiejscowił powieść w historii literatury, a także historii gatunku (fantastyka); uczynił porównania do innych dzieł w obrębie gatunku; opisał język i styl utworu; dokonał oceny powieści kierując się różnymi kryteriami, podzielił się przemyśleniami na temat dzieła. Recenzja jest interesująca, różnorodna w poruszanych zagadnieniach, odzwierciedla zachwyt pana Patryka nad opisywaną powieścią, zachęca do sięgnięcia po utwór nawet tych, którzy nie gustują w tego typu literaturze. Recenzja jest napisana językiem lekkim, a jednocześnie poprawnym, z poszanowaniem zasad interpunkcji, ortografii oraz ogólnego formatowania tekstu (odstępy, akapity itp.).

Serdecznie gratulujemy zwycięzcy, a także wszystkim osobom biorącym udział w konkursie! Sztuka przelania własnych myśli na papier w zajmujący, a jednocześnie poprawny sposób jest nie lada wyzwaniem - uczestnicy z powodzeniem temu zadaniu sprostali.

Wszystkich zapraszamy po odbiór nagród w postaci upominków dla ciała i ducha - do Działu Literatury dla Dorosłych, ul. Zamkowa 1, w godz. 9.00-18.00.

W kolejnych dniach będzie można zapoznać się na blogu z treścią nadesłanych prac, zamieszczanych w kolejności alfabetycznej (wg nazwisk ich autorów). Dziś prezentujemy zwycięską recenzję (kliknij tutaj lub przejdź do kolejnego wpisu na blogu).

poniedziałek, 16 grudnia 2013, bliteracka

Polecane wpisy