licznik odwiedzin joomla
Blog > Komentarze do wpisu
Dla niezdecydowanych: Top 10, czyli 10 najgorętszych pozycji na jesień!
Zapoznałeś/zapoznałaś się z recenzjami zamieszczonymi na naszym blogu, lecz wciąż nie wiesz, jaką książkę wybrać? Trudny wybór z pewnością ułatwią Ci preferencje czytelników. Zobacz, co jest hitem jesieni 2014 w Elblągu!

  

1. "Rodzina" – po wielkim sukcesie „Towarzyszki Panienki” M.Jaruzelska powraca z książką ukazującą trudne relacje panujące w domu Jaruzelskich. Czytelnik ma okazję poznać sylwetki jej rodziców w wersji „zakulisowej”, zaś fragmenty dziennika autorki to dodatkowy atut jej dzieła.

2. "Sekrety mojego męża" – życie Cecilii Fitzpatrick jest idealne: szczęśliwa żona i matka, odnosząca sucesy na polu zawodowym i społecznym kobieta spełniona. Nagle jej spokój zostaje zburzony: oto odkrywa dramatyczny list napisany do niej przez męża. Sęk w tym, że list powinien dostać się w ręce Cecilii w przyszłości, dopiero po śmierci mężczyzny, a on tymczasem... żyje. L.Moriarty rzuca prowokacyjne pytanie: czy oby na pewno znamy swoich nabliższych?

3. "Zimowa opowieść" – „ujmująco piękne i mądre arcydzieło”,  „jedna z najwspanialszych opowieści w literaturze amerykańskiej” – tymi oto słowami określana jest powieść M.Helprina o Nowym Jorku z lat 20. ubiegłego wieku oraz o potężnej miłości, jaka nagle spada na bohaterów. Czy w oczach polskich czytelników „Zimowa opowieść” zasłuży sobie na równie entuzjastyczną ocenę?

4. "Płomień Crossa" – po słynnych „Pięćdziesięciu twarzach Grey'a” nadszedł czas na crossomanię. Druga część zmysłowej trylogii autorstwa S.Day to podróż w mroczny świat grzesznych emocji, obsesji, żądzy władzy, ale także opowieść o bolesnej przeszłości i walki o coś, co można by nazwać miłością.
 
5. "Dziedzictwo von Becków" – wciągająca saga o zakazanej miłości ubogiej polskiej nauczycielki i zamożnego oficera SS na tle II wojny światowej wraz z wielopokoleniowymi następstwami tego uczucia. Doskonale zarysowani bohaterowie, niebanalna fabuła, szerokie spektrum wydarzeń, skrajne emocje, które wręcz kipią – to niezaprzeczalne atuty debiutanckiej powieści J.Jax.

6. "Beksińscy. Portret podwójny" – tragiczne losy rodziny, zwanej przez niektórych „przeklętą”. Smierć była jej znakiem rozpoznawczym, będąc tragicznym udziałem ojca i syna, jak również obiektem ich obsesyjnej fascynacji. M.Grzebałkowska prezentuje nie tyle biografię Zdzisława i Tomasza Beksińskich, co posępne studium o trudnej miłości, samotności i mrokach ludzkiego umysłu.

7. "W dżungli zdrowia"B.Pawlikowska, słynna podróżniczka, ostatnimi czasy znana jest również jako specjalistka w dziedzinie języków obcych i amatorskiej psychologii. Czy obrała słuszną literacko drogę? Możemy się o tym przekonać biorąc do ręki najnowszy poradnik opisujący, jak współczesna żywność wpływa na nasze ciało i umysł.

8. "Historia kotem się toczy" uwielbiana przez czytelniczki R.L.Górska, autorka krzepiących opowieści z przesłaniem, tym razem bierze na watsztat relacje na linii... teściowa-synowa. Ada, 40-letnia kobieta po przejściach, za namową córek z wielką niechęcią decyduje się tymczasowo zaopiekować despotyczną teściową. Czy obie panie będą potrafiły nawiązać nić porozumienia? Czy bohaterka w małomiasteczkowej rzeczywistości odnajdzie sens życia? Jakie znaczenie w jej perypetiach odegra rasowy, wielce inteligentny kot?

9. "Przystanek Barcelona" – gratka dla miłośników podróży oraz zakochanych w stolicy Katalonii. Kto spodziewa się typowego przewodnika – ten jest w błędzie. K.Wolnik-Vera prezentuje książkę, której bohaterem jest... miasto: jego urokliwe kamieniczki, kawiarnie, targi, plaże, budynki, kuchnia, cała magia ojczyzny Gaudiego. Urlopowy klimat w sam raz na jesień.

10. "Księżyce Jowisza" – kolejny zbiór opowiadań Kanadyjki A.Munro. Autorka ponownie maluje obraz dnia powszedniego ze wszystkimi jego troskami, radościami, wyborami determinującymi dalszy los człowieka. Codzienność – to literacki znak rozpoznawczy pisarki, którym podbiła serca czytelników na całym świecie oraz gusta członków noblowskiej komisji.


Ranking sporządzono na podstawie wypożyczeń Działu Literatury dla Dorosłych przy ul. Zamkowej 1 w Elblągu.

Jeśli chcesz zamówić ww. książki - kliknij tutaj. Zapraszamy!

poniedziałek, 29 września 2014, bliteracka

Polecane wpisy