Menu

.

Marek Krajewski - "Arena szczurów"

bliteracka

Czy można dla ocalenia własnego życia zabić niewinnych ludzi? Przed takim pytaniem staje Wacław Remus syn Edwarda Popielskiego przedwojennego komisarza lwowskiej policji i bohatera kilku książek Marka Krajewskiego. Gdy odpowie twierdząco na to pytanie otrzyma traktat filozoficzny Baldinusa, dzięki któremu rozwiąże kolejną zagadkę z życia ojca. arenaszczurowdiext29380320

  Rok 1948. Edward Popielski ukrywa się w Darłowie pod nazwiskiem Antoni Hrebecki. Uczy matematyki i filozofii w liceum. Miejscowy lekarz Rafał Gordon prosi go o rozwiązanie zagadki kryminalnej. W Darłowie znaleziono dotkliwie pogryzioną, martwą kobietę. Lekarz jest przekonany, że mordercą jest Aleksy Petka. Przed wojną Gordon pracował w Wilnie i zetknął się z komunistycznym agitatorem, który gryzł swoje „ideowe towarzyszki”. Złapany przez policję, zbiegł jakiś czas później z policyjnego transportu. W Darłowie Petka pojawił się tym razem w mundurze Armii Czerwonej. Dodatkowo sowiecki oficer jest zarażony paciorkowcem i gryząc kobiety doprowadza do zakażenia i śmierci. Stary policjant podejmuje trop, co doprowadza go do areny szczurów, pułapki, którą zastawili na niego „władający” Darłowem sowiecki oficer i polski UB-owiec.

 Mroczny kryminał Marka Krajewskiego z Edwardem Popielskim w roli głównej. Zaskakujący, świetnie napisany.

Akcja dzieje się w dwóch wymiarach: historycznych i współczesnym. Tym razem w rolę detektywa wcielił się syn Popielskiego Remus, a przedmiotem śledztwa nie jest odpowiedź na pytanie kto zabił ale czy Popielski, komisarz lwowskiej policji, żołnierz AK tropiony przez UB i donosicieli, jest bohaterem czy mordercą.

 

  Jeśli chcesz zarezerwować książkę kliknij tutaj

© .
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci