Menu

.

Hanna Rydlewska - "Po prostu przyjaźń"

bliteracka

Dla osób pozostających w związkach przyjacielskich, dla chcących zaangażować się w relację przyjacielską, lektura obowiązkowa !

Po_prostu_przyja

Czym jest przyjaźń? Czy możliwa jest przyjaźń między kobietą i mężczyzną? Jak przetrwać kryzys w przyjaźni, kiedy przyjaźń "niesie", a kiedy truje. Na te i inne pytania odpowiadają m. in. pary przyjaciół, np: młoda kobieta i weteranka Powstania Warszawskiego, matka i córka, mężczyzna i kobieta oraz specjaliści: psychologowie, terapeuci i socjologowie : psycholog i terapeutka Ewa Woydyłło, psychologi i terapeuta Sylwester Bielas, psycholog społeczny dr Konrad Maj, socjolog Tomasz Sobierajski i inni.

 

"Lojalność w przyjaźni jest bezwarunkowa. Przyjaciela powinniśmy wspierać nawet wówczas, kiedy nas zawiedzie, gdy zachowa się niegodnie lub nieprzyzwoicie. Wspieranie to nie potakiwanie. Przyjaciel powinien pomóc odzyskać pion, naprowadzić na właściwą ścieżkę. Bez tak pojmowanej lojalności nie ma przyjaźni – może być znajomość, kumplowanie się, wspólnota interesów. Natomiast przyjaźń, relacja piękna i szlachetna, ratująca człowieka przed samotnością, opiera się na zaufaniu, ale także na wzajemnej trosce". - głos Ewy Woydyłło

 

 

 

   Jeśli chcesz zarezerwować książkę kliknij tutaj

© .
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci