Menu

.

Cheryl Strayed - ,,Dzika Droga. Jak odnalazłam siebie"

bliteracka
 
Cheryl Strayed napisała autobiograficzną książkę, o podróży  turystycznym szlakiem Pacifik  Crest Trail, który wiedzie przez zachodnią część Stanów Zjednoczonych. Jego długość wynosi 4265 kilometrów. Szlak łączy Meksyk i Kanadę przez 3 stany: Kalifornię, Oregon i Waszyngton. PCT prowadzi przez 25  lasów, siedem parków narodowych i ponad 1100 km pustyni. Przemierzanie go trwa około pięciu miesięcy. dzika_droga

Cheryl wyruszyła  na wędrówkę z monstrualnie ciężkim plecakiem, w za ciasnych butach, bez odpowiedniego doświadczenia. Teoretycznie była więc skazana na porażkę. A jednak wygrała. Tak jak sobie zaplanowała, przeszła 1700 km, borykając się, ze zmęczeniem, ranami, które zadawały za małe buty i ogromny plecak, upałem, śniegiem, zimnem, deszczem, wysokimi górami.
Książka niemalże dzień po dniu, opowiada o tej jedynej w swoim rodzaju wyprawie. Fascynującej wyprawie. Wyprawie przede wszystkim w głąb samej siebie.
Kiedy Cheryl dotarła do celu... była już zaprzyjaźniona z samą sobą, a świat widziała o wiele wyraźniej.
Podczas naszej ziemskiej drogi, niezaprzeczalny jest fakt, że cokolwiek się nie stanie, cały czas będziemy na pewno mieć jednego towarzysza. Siebie. Warto więc żyć w zgodzie z samym sobą. Autorce udało się to, dzięki jej niezwykłej wędrówce. Chwała jej również za to, że zdołała się tym z czytelnikami podzielić.
Zdołała zarazić nas pewnością... że warto w życiu pokusić się o przeżycie takich chwil, kiedy się jest, bliżej z samym sobą, niż kiedykolwiek.
Czy to jest przebycie PCT, czy zdobycie szczytu w Tatrach... czy jakiekolwiek inne działanie, które sprawia, że czujemy się spełnieni.

 

 Jeśli chcesz zarezerwować książkę kliknij tutaj 

© .
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci