Menu

.

Manuela Gretkowska-,,Na linii świata"

bliteracka

Co dnia przyjmujemy wiadomości o zmieniającej się rzeczywistości. Technologia pędzi w zabójczym tempie. Dokąd zmierza  cywilizacja, jeśli przekroczy pewną granicę?  Na to  pytanie odpowiada Manuela Gretkowska w ostatniej książce ,,Na linii świata".

 Nalinii_wiata

 Bohaterką powieści jest Natasza, studentka psychologii. Jest osobą ciekawą świata i  skromną. Pochodzi z małej miejscowości. Jest samotna, ciocia,  to jedyna krewna. Dorabia sobie na erotycznym wideoczacie. Tam, poznaje Toma. Mężczyzna, mieszka w Dolinie Krzemowej. Amerykanin proponuje Nataszy pracę. Jest to opieka nad kilkuletnim chłopcem. Na miejscu kobieta poznaje rzeczywistego Toma i jego autystycznego synka Ethana. Natasza zajmuje się dzieckiem z wielką uwagą, wykazując wielką empatię i wrażliwość. Poznaje najbliższych sąsiadów: Francuza Enzo,  i jego latynoską żonę Simone, malarkę. Wraz z kilkoma innymi postaciami stanowią oni całkiem interesujące, barwne towarzystwo, zupełnie nieświadome konwulsji, jakich już za chwilę dozna ich świat. Przypuszczać by można, że na tle kalifornijskiego krajobrazu, wywiąże się romans między ojcem Ethana a Nataszą. Nic jednak mylnego, Tom okazuje się wysokiej klasy naukowcem- geniuszem. Pochłaniają go badania na temat komputerów kwantowych. Wymyślił coś, co może całkowicie odmienić świat, a nawet go zniszczyć. Tom chroni swoją tajemnice, a  jednak nie wiadomo skąd, pojawiają dziwni ludzie interesujący się wynalazkiem naukowca. Jest obserwowany nie tylko Tom, ale wszyscy wokół niego. Ktoś będzie chciał przechwycić wynalazek. Dramatyczny bieg wydarzeń powoduje, że Natasza  nie czuje się bezpiecznie i chce powrócić do Polski, ale czy będzie mogła?

,,Na linii świata" to książka z wieloma elementami fantastyki, co jest nowością i zaletą w pisarstwie Manueli Gretkowskiej. Fatalistyczna wizja świata, skłania do wielu przemyśleń, polecam.

 Jeśli chcesz zarezerwować książkę kliknij tutaj 

© .
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci