Menu

.

Tad WIlliams - "Serce świata utraconego"

bliteracka

Tad Williams autor wspaniałej sagi wydanej w latach 1988-94  "Pamięć, smutek i cierń". Kto nie czytał zachęcam do sięgnięcia po następujące tytuły: Smoczy tron, Kamień rozstania, Wieża zielonego anioła. Po latach WIlliams powraca do świata Osten Ard z sequelem cyklu. Serce_wiata_utraconego

 Królowa Nornów Utuk'ku i król Burz zostają pokonani w bitwie pod Hayholt. Książe Isgrimnur ściga niedobitki armii Nornów aż do ich stolicy pod górą Nakkiga. Celem rycerzy jest ostateczne pokonanie, a raczej wytępienie znienawidzonej  starożytnej rasy nieśmiertelnych Hikeda'ya.  Akcję poznajemy z dwóch punktów widzenia: ludzi - książę Isgrimnuri i jego żołnierze oraz Nornów - Vijekiego, mistrza inżynierii wojennej. Dwóch postaw: nienawiści i zgody na całkowite wytępienie oraz próby zachowania gatunku         i ocalenia przed zagładą.

Serce świata utraconego jest kontynuacją cyklu "Pamięć, smutek i cierń"  i bez znajomości  poprzednich tomów trudno zorientować się skąd wzięli się nieśmiertelni Hikeda'ya i kim jest Utuk'ku Urodzona w Ogrodzie.

Zachęcam do sięgnięcia po Smoczy tron i dalsze tomy cyklu, zwłaszcza, że cykl  "Pamięć, smutek i cierń" obok Władcy pierścieni jest jednym z najlepszych cykli fantasy w historii tego gatunku.

     

 Jeśli chcesz zarezerwować książkę kliknij tutaj 

© .
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci