Menu

.

Carrie Fisher - "Pamiętnik książniczki"

bliteracka

Carrie Fisher, amerykańska aktorka, córka  aktorów Debbie Reynolds i Eddiego Fishera, odtwórczyni postaci księżniczki Lei w kultowych "Gwiezdnych wojnach" Georga Lucasa. W trakcie powstawania filmu w roku 1976 pisała pamiętnik, zapisując wrażenia 19 - letniej dziewczyny z planu filmowego.

Pamitnik_ksiniczki

Pamiętnik księżniczki w sposób widoczny (różni się czcionką) podzielony jest na 2 części. W pierwszej dojrzała Carrie wspomina siebie jako początkująca aktorkę, która nie wiedzieć czemu dostała rolę w niskobudżetowym filmie, w  powodzenie którego prawie nikt nie wierzył. Część druga to autentyczne zapiski początkującej aktorki.

Książka przeznaczona głownie dla miłośników Gwiezdnych wojen. Carrie przytacza wiele ciekawych opowiastek i anegdot z planu filmowego, opowiada o swoim pierwszym filmowym i pozafilmowym romansie z Harrisonem Fordem. Z humorem opisuje swoje udziały w "tańcu na rurze" jak nazywa rozdawanie autografów za pieniądze na konwentach science-fiction. Nie da się oddzielić książki, która sama w sobie wybitna nie jest i sprawia wrażenie przygotowanej naprędce, od niespodziewanej śmierci aktorki. Carrie Fisher przez całe życie zmagająca się z niezdiagnozowaną jeszcze w jej młodości chorobą afektywną dwubiegunową oraz uzależnieniami od alkoholu i narkotyków zmarła po doznanym w samolocie rozległym zawale serca, wracając z planu kolejnych Gwiezdnych wojen. Mam nadzieje, że moc jest nadal z nią.

 

 Jeśli chcesz zarezerwować książkę kliknij tutaj 

© .
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci